Distincțiile LAAP - Distincțiile și realizările elevilor

Distincțiile și realizările elevilor LAAP - 2016

Cu media generală de 7,82 şi rata de promovabilitate de 100%, Liceul Academic de Arte Plastice “Igor Vieru” s-a clasat şi anul acesta printre primele 10 instituţii de învăţămînt din Republică conform rezultatelor obţinute la examenul de Bacalaureat. Liceul se află pe locul 6 în Republică şi pe locul 4 în Municipiul Chişinău. Felicitări absolvenţilor noştri, unii dintre care deja au fost admişi la studii în instituţiile de învăţămînt superior din ţară şi din străinătate. Le dorim mult succes în viitorul academic!

Vezi rezultatele obținute aici: http://diez.md/2016/07/30/doc-bac-2016-vezi-ce-rezultate-obtinut-liceul-tau-la-examene/

Emisiune televizată Moldova 1 "Magazinul Copiilor" - Sanda CEBAN eleva clasei a IX-a LAAP "Igor Vieru"