Distincțiile LAAP - Distincțiile și realizările elevilor

Distincțiile și realizările elevilor LAAP - 2014

Concurs !!!

În atenţia elevilor şi profesorilor de specialitate al Liceului Academic de Arte Plastice “Igor Vieru!

Administraţia are plăcere să  anunţe Concursul cu tematica –

Felicitarea LAAP „Igor Vieru” 2014

Puteţi să vă expuneţi liber potenţialul creator şi ideile plastice pe marginea temei Sărbătorilor de iarnă. Concursul este deschis pentru două categorii de vârstă - ciclul gimnazial şi liceal. La fiecare categorie de vârstă va fi selectată câte o lucrare câştigătoare. Pentru locurile I elevii vor fi menţionaţi cu premiu oferit de către Administraţia Liceului, iar una din lucrările premiante va fi publicată în formă de felicitare pentru Sărbătorile de iarnă!

REGULAMENTUL  CONCURSULUI:

• Concurenţii vor fi divizaţi  în două categorii de vârstă:  gimnazial şi liceal
  • Sunt acceptate participări individuale.
  • Se acceptă lucrări în tehnica:  acuarelă, pastel, guaş, grafică, tehnică mixtă
  • Lucrarea trebuie să fie încadrate în dimensiunea exactă – h 15 × 30 cm.
  • Felicitarea trebuie să fie hotărâtă formal atât pe faţa exterioară, cât şi cea interioară (ţinându-se cont şi de spaţiile rezervate textului de felicitare)
  • Criteriile de jurizare a lucrărilor:  potenţialul creator, originalitatea hotărârii formale, realizarea ideii plastice pe marginea temei Sărbătorilor de iarnă, calitatea realizării tehnice a lucrării, respectare formatului de felicitare (h 15 × 30 cm.)
  • Data limită de participare la Concurs  este 29 noiembrie 2013. Lucrările se depun laborantei, Dna Larisa Andronache. Lucrării trebuie să fie însoţită de un formular cu numele participantului, clasa şi profesorul de specialitate.
  • Câştigătorii vor fi anunţaţi  pe data de 2 decembrie 2013.
  • La fiecare categorie de vârstă va fi selectată câte o lucrare câştigătoare.
  • Pentru locurile I elevii vor fi menţionaţi cu un premiu cu premiu oferit de către Administraţia Liceului
  • Una din lucrările premiante va fi publicată în formă de felicitare pentru Sărbătorile de iarnă!

Concurs !!!

Administraţia are plăcere să  anunţe Concursul cu tematica –

Felicitarea LAAP „Igor Vieru” 2014

REGULAMENTUL  CONCURSULUI:

• Sunt acceptate participări individuale.
  • Lucrarea trebuie să fie încadrate în dimensiunea exactă – h 15 × 30 cm.
  • Câştigătorii vor fi anunţaţi  pe data de 2 decembrie 2013.
  • La fiecare categorie de vârstă va fi selectată câte o lucrare câştigătoare.