Master-class la Muzeul Național de Artă al Moldovei

30 Sep 2019

Liceul Academic de Arte Plastice Igor Vieru”, în parteneriat cu Muzeul Național de Artă al Moldovei, realizează anual multiple obiective ce țin de valorificarea  artelor plastice și implicarea activă a elevilor noștri în multiple activități.  Una dintre acestea a avut loc pe data de 24.09.2019, în cadrul secției de restaurare, unde elevii claselor liceale au avut parte de un master-class prezentat de șeful secției, doamna Elena Grigorașenco,  căreia îi mulțumim pentru profesionalismul și dăruirea de care a dat dovadă.  Mulțumim administrației muzeului pentru susținere, în special directorului general domnului Tudor Zbîrnea și drectorului adjunct, doamnei Lucia Postica.

Acest eveniment face parte din seria de activități dedicate celor cinci decenii de activitate a Liceului Academic de Arte Plastice ”Igor Vieru”.