Expoziție – concurs de pictură a LAAP și Școlii primare „G.Vieru”

11 Dec 2018

Liceul Academic de Arte Plastice „Igor Vieru” din Chişinău în parteneriat cu Şcoala primară nr. 83 „Grigore Vieru” și Instituţia Publică Şcoala-grădiniţă nr.152 "Pas cu pas" au elaborat un concurs cu tematica: ”Centenarul Marii Uniri în viziunea copiilor”.

Ceremonia de premiere a celor mai talentați elevi va avea loc în cadrul deschiderii expoziției. Scopul acestui concurs este de a promova valorile artistice, literare și istorice în rândul elevilor, stimularea tinerelor talente și nu în ultimul rând poziționarea valorilor artistice în centrul inițiativelor educaționale de către instituțiile participante. Vă așteptăm cu mare drag sa apreciați lucrările dedicate celor o sută de ani de la crearea României Mari!

Luni, 12 noiembrie, 2018, ora 14.00 În incinta Bilbliotecii Naționale ” B. P. Hașdeu”, Filiala Transilvania, Bd. Mircea cel Bătrân nr.7 , sectorul Ciocana, va avea loc vernisajul expoziției – concurs de pictură dedicat aniversării Centenarului Marii Uniri!