Opinii

NOU!!!     Inaugurarea Expoziţiei de pictură „In Memoriam Alexei VASILIEV – 110 ani de la naştere”, sâmbătă, 30 septembrie 2017, ora 11.00

CARTEA DE VIZITA

Nume:
Virsta:
Activitatea:
Comentariu:

Prea dificil? Incercati alta imagine

Nume: anonim Data: 2015-01-31 13:14:44
Virsta: * Activitatea: elev

Multi spun ca liceul nostru nu are conditii bune,ei se inseala foarte mult in acest video puteti observa cum arata liceul nostru inainte de a veni doamna Nicoleta Stati in functiune de director.https://www.youtube.com/watch?v=q_j2QibCL0w.

Nume: M.V.V Data: 2015-01-19 13:32:46
Virsta: 23 Activitatea: design

Nume: maria Data: 2014-12-30 19:44:18
Virsta: Activitatea: eleva

sunt de acord cu ana-maria e o scoala fantastica cred ca nimeni nu ar dori sa plece niciodata nas parasio,insa va veni acea vreme cind va trebui so fac

Nume: ana-maria Data: 2014-12-30 19:40:19
Virsta: 00 Activitatea: eleva

Nume: Elena Data: 2014-08-19 19:06:08
Virsta: 15 Activitatea:

Vreau sa intru pe viitor la liceu aici. Pot primi citeva informatii in privinta bursei? Care este baloarea ei si care elevi dispun de ea?

Nume: Administratia Data: 2014-01-02 14:28:49
Virsta: Activitatea:

Am vrea sa raspundem parintelui care a intebat despre rezultatele examenelor de Bacalaureat 2013. Liceul nostru, anul trecut, a avut cele mai bune rezultate dintre liceele cu profil. Mediile la obiectele umanitare au fost urmatoarele:7.55 - limba engleza (profesor Rodideal Larisa), 7,00 - limba franceza (profesor Marin Oxana), 6.78 - Limba si literatura romana (profesor Visnevschi Stela), 6,53 - geografia (profesor Jechiu Elena). Pentru informatie mai detaliata, va puteti adresa directorului adjunct responsabil de activitatea de instruire.

Nume: Cristina Data: 2014-01-01 20:37:11
Virsta: Activitatea:

La Multi Ani, liceu iubit!

Nume: Alexandra Clapatiuc Data: 2013-12-26 00:02:48
Virsta: 22 Activitatea: studenta

Sunt absolventa liceului din anul 2010.. şi aş vrea sa aduc la cunoştinţă autorul anonim că anume cu ajutorul bazelor profesionale pe care le-am primit în acest liceu, am fost admisă atât în România, cât şi în Academia de Artă şi Industrie “A. L. Stieglitz” din Sanct Petersburg. Studiile le-am urmat în oraşul Baia Mare din România, iar momentan sunt studentă la masterat în Iaşi. Aş vrea să menţionez că odată cu aşa numita “revoluţie” – (a fost de fapt o serie de schimbări de ordin administrativ care au avut loc conform legii în concordanţă cu concursul de titularizare) au venit şi numeroase finantări şi sponsorizări. În perioada ultimelor 2 ani în acest liceu a fost investit enorm de mult atât din punct de vedere financiar cât şi din punct de vedere al efortului şi muncii depuse persoanelor care întra-devăr îşi doresc ameliorarea nivelului de învăţământ în acest liceu şi consolidarea unei baze academice pentru discipolii care învaţă în acest liceu. Caminul în care locuiesc acum copii din suburbii şi din sate este dotat la cel mai înalt nivel, ceea ce nu aş putea spune despre perioada anterioară “revolutiei”. cînd copiii îngheţau şi nu dispuneau de lucruri elementare: apă caldă, incalzire, geamuri termoizolatoare, maşină de spălat, mobilier şi alte lucruri de care este nevoie pentru un trai efectiv decent. Din punct de vedere professional, deşi mereu există loc pentru mai bine.. pot să mărturisesc că am văzut licee de artă din Romania, am urmarit şi activitatea liceelor de artă şi a colegiilor din Rusia şi Ukraina si pot să afirm cu fermitate că Liceul Academic de Arte plastice “Igor Vieru” poate face faţă la nivel mondial, ceea ce este atestat şi de numeroasele premii pe care le obţin copiii la concursuri internaţionale şi naţionale. Spre exemplu anul acesta liceul a intrat in topul celor 20 de instituţii al învatamantului preuniversitar în domeniul artelor plastice într-un concurs international din Hong Kong. Ma alatur regretelor celor elevi care s-au LĂSAT chinuiţi ANI de-a rândul şi nu au realizat mai rapid că au greşit profilul. Pentru mine anii de liceu au fost cei care m-au format, în care descoperirea si cunoaşterea m-au urmarit zi de zi.

Nume: un parinte Data: 2013-12-25 23:03:21
Virsta: * Activitatea: *

As vrea sa stiu ,cum au sustinut absolventii 2013 examenele de bacalaureat la obiectele umanitare ? Daca puteti, afisati-le Va rog, si indicati si numele profesorilor care au predat aceste disciplini,ma intereseaza mult atit pe mine cit si pe multi dintre parinti,deoarece copiii nostri studiaza in acest liceu.

Nume: anonim Data: 2013-10-12 00:49:41
Virsta: x Activitatea:

Poate suna naiv ce afirm,dar nu mi-as da copilul intr-un liceu precum acest in cauza. Sunt trista si regret anii chinuiti aici,sper cindva sa iasa la iveala adevarul ascuns dupa "reforma si revolutia" in noul liceu. Multe lucruri sunt ascunse ,si chiar daca arunc replici taioase,e adevarat. Imi pare rau ca am ajuns in perioada cind scopul scuza mijloacele.

<< < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>