Noutati

Arhiva 2015

Inceperea admiterii in anul de studii 2018-2019

Vizita Excelenţei Sale, Dna Valeria Biagiotti, Ambasadorul Italiei în RM

Pe 10 noiembrie 2017, Liceului Academic de Arte Plastice „Igor Vieru”a fost onorat de vizita Excelenţei Sale, Dna Valeria Biagiotti, Ambasadorul Italiei în RM. Colaborarea bilaterală între instituţii a fost iniţiată în contextul manifestaţiei organizată cu ocazia Zilei Naţionale a Italiei, unde au participat elevii clasei a VIII-a a LAAP „Igor Vieru”, coordonaţi de profesorul Igor Savin, realizând o serie de lucrări prin care au reprodus spiritul Italiei în culori.

În cadrul vizitei actuale, E.S. Dna Valeria Biagiotti, a venit cu o donaţie pentru suplinirea bibliotecii liceului cu materiale despre arta italiană.
Directorul LAAP „Igor Vieru”, Dna Nicoleta Stati, a mulţumit pentru gestul nobil în susţinerea învăţământului artistic şi a promovării creaţiei artistice a elevilor liceului în cadrul evenimentelor organizate de E.S. Dna Valeria Biagiotti.

Foto 1 Foto 2 Foto 3
Foto 4 Foto 5 Foto 6